6 marca 2017

Zimowe szaleństwo w Poroninie

Poronin to niewielka miejscowość, mająca znaczenie przede wszystkim turystyczne, która jest zlokalizowana w niewielkiej odległości od Tatr, znajdujących się po polskiej stronie, a także od Zakopanego. Jest ona niewątpliwie jedną z częściej wybieranych przez turystów bazą noclegową. Co sprawia, że turyści chętnie korzystają z usług mieszkających tam osób, jeśli chodzi o noclegi? Jak spędzać czas w Poroninie? Dlaczego warto pojechać właśnie tam, jeśli wybieramy się na wyjazd w Tatry [więcej na stronie: wikipedia.org]?

Poronin to świetna miejscówka dla osób, które cenią sobie nie tylko doskonałe widoki, ale także cichy i spokojny odpoczynek. Chociaż Poronin jest zlokalizowany przy głównej trasie prowadzącej do Zakopanego, którą przejeżdża mnóstwo samochodów, to jednak pomimo to znajduje się tam wiele kwater dla turystów zupełnie na uboczu. Odpoczynek w takim miejscu to prawdziwe spełnienie marzeń szczególnie dla pasjonatów górskich wycieczek. Oczywiście warto wybrać się tam nie tylko wtedy, gdy pogoda sprzyja wielogodzinnym wędrówkom po górach. Coraz częściej noclegi tutaj [oferty na stronie: meteor-turystyka.pl] przeżywają prawdziwe oblężenie podczas sezonu zimowego. Okazuje się, że to właśnie zimą, na przykład podczas ferii czy w trakcie przerwy pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Poronin i inne okoliczne miejscowości są bardzo chętnie odwiedzane przez całe rzesze turystów. Jest to związane przede wszystkim z panującymi tam warunkami atmosferycznymi.

W pobliżu gór, a więc także w Poroninie, temperatura zimową porą jest znacznie niższa niż w pozostałych częściach kraju, a śnieg zalega tam o wiele dłużej niż w innych rejonach Polski. Na pewno pomocne jest także sztuczne naśnieżanie, które jest o wiele bardziej efektywne niż na stokach zlokalizowanych w cieplejszych miejscach w Polsce. Piękne widoki, które możemy podziwiać także podczas zjazdów narciarskich oraz dodatkowo atrakcyjne, nieraz bardzo długie stoki sprawiają, że na pewno warto wybrać się w to miejsce podczas zimy. Dla fanów białego szaleństwa baza noclegowa w Poroninie to doskonałe rozwiązanie nawet wtedy, gdy chcemy zorganizować wyjazd na tak zwaną ostatnią chwilę i może nie być już wolnych miejsc noclegowych w innych miejscowościach. Na pewno okolice Tatr to świetny pomysł na spędzenie zimowych wczasów, szczególnie wtedy, gdy uwielbiamy jazdę na nartach.

Oczywiście Poronin to nie jedyna miejscowość, w której zimą możemy oddać się zimowemu szaleństwu. Na mapie województwa małopolskiego znajdziemy takie miejsce, to Tylicz. W tej miejscowości można zimą poszaleć na nartach, czy snowboardzie [więcej na stronie: cyfrowa-polska.pl].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>