18 listopada 2016

Wakacje w górach: Sromowce Wyżne

Wakacje trwają w najlepsze, a Wy wciąż nie macie pomysłu, gdzie zaplanować swój wakacyjny wyjazd? Marzycie o połączeniu spokojnego wypoczynku na łonie natury z aktywnym spędzaniem czasu? Jeśli tak, to mamy dla Was najlepszą z możliwych propozycji wyjazdu. Sromowce Wyżne to całkiem spora wieś, licząca niewiele ponad tysiąc dwustu mieszkańców, która położona jest w województwie małopolskim. Ale to nie sama miejscowość jest magnesem, przyciągającym turystów, lecz jej malownicza okolica. Sromowce Wyżne ukrywają się u podnóża Pienińskiego Parku Narodowego. Mają także bezpośredni dostęp do największej atrakcji Pienin, czyli spływu Dunajcem. Na niewielkiej tratwie razem z najbliższą rodziną lub najlepszymi przyjaciółmi możecie wypłynąć w niezapomniany rejs do serca Pienińskiego Parku Narodowego. Niezapomniane wrażania i widoki gwarantowane.

Wioska położona jest w pobliżu dużego, sztucznego zbiorniku wodnego – Jeziora Czorsztyńskiego. To idealne miejsce na niezapomniany rejs, podczas którego można podziwiać średniowieczne zamki i ich ruiny, wybudowane na skalistych wzniesieniach. Jest nim przede wszystkim urokliwy zamek Dunajec w Niedzicy, a także ruiny Zamku w Czorsztynie. Podczas rejsu można się poczuć jak na greckiej wyspie, a przecież to wciąż Małopolska.

Sromowce Wyżne położone są tuż przy granicy polsko-słowackiej, a więc to idealna miejscowość do wakacji w Polsce, jak i za granicą, gdzie znajduje się zdecydowana większość Pienińskiego Parku Narodowego. Na turystów czekają też liczne i słynne baseny termalne. Najbliżej Sromowców Wyżnych znajduje się miejscowość Wyżne Ruzbachy, gdzie znajdziemy Kąpielisko Termalne Izabela z pięcioma otwartymi basenami. Znacznie bardziej luksusowy aquapark zlokalizowany jest około pięćdziesiąt kilometrów od Sromowców Wyżnych w Popradzie. To park wodny położony u podnóża Tatr.

Sromowce położone są także bardzo blisko Zakopanego. To idealny kierunek na zakupienie pamiątek. Obowiązkowy punkt stanowi spacer po Krupówkach. Jeżeli myślicie o pokonywaniu znacznie wyższych szczytów niż Pieniny koniecznie musicie wybrać jedną z tatrzańskich gór, na przykład Giewont, a może i nawet Rysy.

Baza noclegowa w Sromowcach Wyżnych opiera się przede wszystkim na jednych z najlepszych w Małopolsce agroturystykach oraz domkach wczasowych, każdy wynajmie nocleg na miarę swoich potrzeb. Jeżeli marzycie o spokojnym wypoczynku wśród zieleni, drzew, ogrodów i szczytów Pienin powinniście zdecydować się na Noclegi u Janiny. Ośrodek nie jest duży, ale dzięki temu można się poczuć jak u siebie w domu, nie musząc przejmować się hałasem i zatłoczeniem. Sromowce Wyżne z pewnością skradną Wasze serca. Dajcie sobie chwilę odpoczynku i połączcie go z górskimi wędrówkami po malowniczym Pienińskim Parku Narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>