24 maja 2016

Ustronie Morskie – najciekawsze atrakcje

Ustronie Morskie to wieś położona nad Zatoką Pomorską, między Kołobrzegiem a Koszalinem. Urocza miejscowość posiada letnie kąpielisko morskie, a także przystań. Ta jedna z popularnych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża oferuje szeroką bazę noclegową. Liczne hotele, pensjonaty, kempingi, prywatne kwatery są do dyspozycji wczasowiczów. Szczególnie atrakcyjne noclegi Ustronie Morskie oferuje dla osób przyjeżdżających tutaj w celu poprawy zdrowia i rehabilitacji. Sanatoria są dostępne przez cały rok.

Kąpielisko Ustronie Morskie zostało wielokrotnie nagrodzone Błękitną Flagą, co oznacza, że spełnia ono założenia planu promocji ochrony środowiska. Piękna położona pod klifem plaża jest strzeżona przez ratowników WOPR. Na wybrzeżu znajduje się także przystań rybacka. Kutry każdego dnia wypływają na wody Bałtyku, wieczorem są wciągane za pomocą wyciągu linowego na plażę. Jeśli mamy ochotę na świeżą smażoną lub wędzoną rybkę, z pewnością będziemy mogli skosztować ją w pobliskich punktach gastronomicznych.

Spędzając wakacje w Ustroniu Morskim z pewnością niejednokrotnie będziemy spacerować po molo i podziwiać piękne widoki. Niewątpliwie warto odwiedzić także Centrum Sportowo-Rekreacyjne, gdzie czeka na nas aquapark, korty tenisowe, boiska sportowe oraz siłownia. Atrakcji dla osób aktywnych jest tutaj naprawdę sporo. Ciekawym miejscem jest także Skansen Chleba. W Polsce można znaleźć niewiele takich obiektów. Zapoznamy się tutaj z różnymi sprzętami służącymi do wypieku, ale co najważniejsze, spróbujemy chleb w naprawdę różnych odmianach. Liczne szlaki rowerowe i turystyczne zapewnią nam zajęcie na wiele dni. Jeden z nich prowadzi do najstarszych dębów w Polsce – 800-letni Bolesław oraz 640-letni Warcisław. W okolicy czeka na nas na przykład latarnia morska w Gąskach. Możemy udać się także na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie warto zobaczyć między innymi Oceanarium, Skansen Morski oraz Twierdzę Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>