19 lutego 2017

Urlop w Rabce-Zdroju

Jeśli planujesz spędzić urlop lub weekend w Rabce-Zdroju to możesz być pewien, że każdego dnia czeka tu na turystów inna aktywność. Baza noclegowa sprosta wszystkim wymaganiom nawet wybrednych urlopowiczów. Pensjonaty i kwatery stwarzają przytulne warunki w dogodnych cenach, dlatego noclegi i Rabka cieszą się dużym powodzeniem.

Poza problematycznym dojazdem związanym z korkami nie sposób narzekać na to miasto. Panuje tutaj atmosfera sprzyjająca wyciszeniu i relaksowi. Już pierwszego dnia pobytu dobrze jest wyruszyć na poznawanie Rabki. Zazwyczaj urlopowicze korzystają z rowerów, aby móc szybko się przemieszczać. Wypożyczalni rowerowych jest wiele podobnie jak szlaków rowerowych, których jest co najmniej cztery. Każdy to wyjątkowo piękna droga, której uroki aż proszą się by z nich skorzystać. Ich główne i niezaprzeczalne zalety to dobre oznakowanie, korzystne warunki naturalne w postaci utwardzonej powierzchni oraz widoków, a także przemyślane szlaki z miejscami przeznaczonymi na odpoczynek.

Kolejny dzień to najczęściej piesze wędrówki. Dobrym pomysłem jest wycieczka Szlakiem Papieskim oraz fragmentem Szlaku Beskidzkiego. To prawdziwa uczta dla osób, które lubią taką aktywność. Jest tutaj także Szlak Smakoszy, który prowadzi wśród najlepszych restauracji i knajp, co jest świetnym sposobem na znalezienie dobrego miejsca na obiad czy kolację.

Drogi, którymi prowadzą trasy turystyczne w Rabce są pełne niespodzianek. Z racji świeżego klimatu, wspaniałych warunków naturalnych w okolicach tego uroczego miejsca lubią przebywać także liczne zwierzęta oraz ptaki. Wielu z nich nie spotkamy nigdzie indziej. Na ścieżce kilkakrotnie spotkać można zaskrońce i padalce dość pokaźnych rozmiarów. Można tu spotkać także dziki. Na szczęście są to zwierzęta stadne i najczęściej nie zwracają uwagi na ludzi, zwłaszcza jeśli są zajęte żerowaniem. Jeśli lubimy bliski kontakt z naturą to idealne miejsce dla nas albo bardzo chętnie odwiedzana Wołkowyja, którą było dane mi odwiedzić i opisać nieco wcześniej. Wiele atrakcji nie pozwoli szybko wyjechać tym, którzy pokochają to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>