12 grudnia 2016

Urlop w Dusznikach Zdrój

Spośród wielu możliwości jakie daje Dolny Śląsk, turyści powinni zwrócić szczególną uwagę na te, które znajdują się nieco dalej od głównych miast regionu. Jednym z takich miejsc, gdzie można trafić na prawdziwe perły turystyki jest niewątpliwie Kotlina Kłodzka. To właśnie tutaj obok popularnych: Barda, czy Kudowy Zdrój pojawia się coraz wyraźniej na turystycznej mapie miejscowość Duszniki Zdrój (zobacz – https://pl.wikipedia.org/wiki/Duszniki-Zdrój).

Jest to niewielka miejscowość z bogatą historią, kształtującą ten region. Ciężko jest ominąć ten punkt, gdyż tuż przy trasie znajduje się największy skarb miejscowości czyli Muzeum Papiernictwa mieszczące się w starym młynie. Miasto posiada status uzdrowiska, nosi znamiona terenów leczniczych, które zostały odkryte jeszcze w XIX w. Tym samym tradycje dotyczące turystyki i korzystania z piękna przyrody w tym regionie są wyjątkowo silne. Obecnie miasto pełnymi garściami korzysta z faktu rozwoju w naszym kraju i wyraźnego trendu na odwiedzanie Polski. Wskutek czego, posiada dobrą bazę noclegową (zobacz – ) oraz szereg atrakcji, która pozwalają na skutecznie uprzyjemnienie czasu każdemu turyście.

Z racji swego położenia stanowią atrakcję już same w sobie. Podziwianie panoramy pozwala na znalezienie w sobie spokoju i wytchnienia. Można tu przyjeżdżać zarówno zimą i korzystać z okolicznych ośrodków narciarskich, jak i latem by czerpać garściami z dobrej pogody. Wtedy to, w połowie sierpnia można nasycić swoją duszę muzyką graną na żywo przez uczestników Festiwalu Chopinowskiego. Wspomniane już Muzeum Papiernictwa to niewątpliwe symbol tego miejsca już na stałe wpisany w katalog pomników historii – element kultury całego kraju. Jest to bowiem unikalny w skali świata i jedyny w Europie zachowany młyn papierniczy i najstarsza papiernia. Trzeba także wspomnieć, że swego czasu papier z tego miejsca miał opinię nieśmiertelnego. Warto także odwiedzić Park Zdrojowy, który należy do najpiękniejszych tego typu obiektów w całym Dolnym Śląsku. Można tu nie tylko podziwiać piękno starych drzew ale także skorzystać z wyjątkowej możliwości gry w szachy w „ogromnym wymiarze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>