14 października 2015

Trasy turystyczne w Zaniemyślu

Nie każdy wybierając się na tak upragnione wakacje chce spędzić ten czas w sposób leniwy. Jest wiele osób, które pragną w końcu poczuć, że żyją i decydują się na dreszczyk emocji i wspaniałe, niezapomniane przygody. Także i Zaniemyśl, czyli niewielka wioska położona na obszarze województwa wielkopolskiego jest przygotowana na odpowiedź na tego typu oczekiwania turystów. 

Ta niewielka, choć pełna atrakcji miejscowość posiada szereg tras, które z pewnością mogą być wyzwaniem dla osób kochających długie samotne spacery, podczas których mogą na spokojnie pomyśleć i nacieszyć się pięknem otaczającej przyrody. Na tym jednak nie koniec. Także każdy, kto lubuje się w długich rowerowych ścieżkach, nie powinien być zawiedziony. Zaniemyśl jest przygotowany na każdą okazję i spełnia praktycznie każde oczekiwanie przybywających tu turystów. Wspaniałych tras spacerowych jest tu tyle, iż nie starczyłoby czasu, by opowiedzieć o nich wszystkich, dlatego dla ułatwienia warto wspomnieć o tych, które wydają się najlepsze, a także są najczęściej wybierane nie tylko przez zamieszkujących te tereny mieszkańców, ale także przez przybywających tu urlopowiczów. Dla wszystkich poszukujących praktycznych info o noclegach – przydatny odnośnik.

Pierwszą z nich jest z pewnością trasa, którą bez dwóch zdań każdy przybywający tu musi zobaczyć. Nie jest ona też specjalnie długa, także nie powinno być z tym najmniejszych problemów. Prowadzi ona z Zaniemyśla dalej przez Łękno, poprzez kolejną miejscową atrakcję czyli Jezioro Łękno, by zatoczyć koło i znów wrócić do początkowego miejsca. Co ważne jest ona oznaczony kolorem czerwonym, co oznacza, iż jest jedną z głównych, nie sposób więc  się tu zgubić.  Kolejnym z wartych odnotowania szlaków jest ten prowadzący poprzez Jeziory Wielkie, Bnin oraz Kórnik, mimo, iż  również oznaczony jest kolorem czerwonym jest on nieco dłuższy. Szacuje się, iż wynosi około 15,5 kilometra. Ze szlaków oznaczonych kolorem żółtym z pewnością należy wyróżnić ten prowadzący od Jeziora Wielkiego, poprzez Kopalnie Gazu, a na Zaniemyślu kończąc. Jego długość również nie należy do zbyt obszernych, sięga około 8,5 kilometra. I na koniec jedna z tras nie znakowanych, mniej uczęszczana niż pozostałe, choć dla mnie równie piękna. Jest to ścieżka długości 12,5 kilometra, która prowadzi z Pigłowic poprzez miejscowości takie jak: Mądre oraz Czarnotki. Jej koniec również znajduje się w Zaniemyślu. Z pewnością wszystkie te szlaki dają nam znakomitą okazję, by lepiej poznać okolicę, a także by nacieszyć się nią w ciszy i spokoju, a także pośród piękna otaczającej przyrody.

2 thoughts on “Trasy turystyczne w Zaniemyślu”

  1. Cyklista

    Przejażdżki rowerowe po Zaniemyślu to bardzo dobry pomysł! Ktoś zna jeszcze jakieś inne trasy??

  2. Bartosz

    Ja nie znam tras w Zaniemyślu, bo nigdy tam nie byłem, ale właśnie się wybieram. Natomiast mogę polecić trasy rowerowe w Szczawnicy, ale to dosyć daleko…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>