28 października 2016

Słoneczne Chałupy nad Bałtykiem

Myślicie nad wakacjami nad morzem i nie wiecie do końca gdzie się wybrać? Polecam wszystkim Chałupy. Jest to nadmorska miejscowość położona w niedalekiej odległości od Władysławowa i Pucka. Baza noclegowa jest tu dobrze rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie. Noclegi w Chałupach to dobry wybór zarówno na wczasy w hotelu, spędzenie czasu w prywatnej kwaterze czy pobyt na polu namiotowym. Miejsc nie zabraknie, gdyż z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. A to wszystko za sprawą dużej popularności miejscowości, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Za sprawą dobrej lokalizacji istnieje możliwość wybrania się na różne wycieczki do miejscowości położonych niedaleko Chałup. Możecie pojechać na całodniową wycieczkę do Trójmiasta i zwiedzać Sopot, Gdańsk i Gdynię.

Będąc w Trójmieście warto skorzystać z usługi przewodnika, który w ciekawy sposób oprowadzi was po mieście i pokaże jego najciekawsze zabytki. Będąc w Gdańsku koniecznie musicie wybrać się na rejs statkiem po otwartym morzu i poczuć wiatr we włosach. Warto też zjeść śniadanie w parku oliwskim, który zaskoczy was swoim pięknem. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią spędzanie czasu na zielonej trawce wśród drzew i krzewów. Oceanarium w Gdyni zabierze was w podwodny świat zwierząt. Możecie tam zobaczyć wiele żywych okazów ryb i innych mieszkańców wód. Bilety nie są drogie więc warto się tu wybrać. Można skorzystać z wielu zniżek dla dzieci, studentów i rodzin.

Koniecznie trzeba udać się na wycieczkę do Władysławowa, szczególnie jeśli spędzacie wczasy z dziećmi. Jest bowiem bardzo dużo atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów. Parki rozrywki, szczególnie miejsce, gdzie oprócz rozmowy z delfinem Błękitkiem wasza pociesza może zobaczyć żyjące na dnie morza okazy w prawdziwych wymiarach. Dodatkowo możecie skorzystać z darmowego, jednego z największych placów zabaw, gdzie pod czujnym okiem opiekunów wasze dziecko spełni miło czas i wyszaleje się. Jeśli jesteście fanami sportów i lubicie czas spędzony w ruchu na świeżym powietrzu warto z Chałup wybrać się na wycieczkę rowerową na Hel, aby pospacerować po promenadzie i zrobić sobie zdjęcie w miejscu, gdzie zaczyna się Polska. Jest tam wiele miejsc, gdzie możecie zjeść obiad lub coś słodkiego. Będąc na Helu warto też zajrzeć do fokarium, które pokazuje jak karmione są te ssaki. Foki pokażą wam też kilka sztuczek przygotowanych dla turystów. Na miejscu można kupić wiele pamiątek od biżuterii z bursztynami po pluszowe foczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>