8 kwietnia 2016

Polańczyk zimą

Polańczyk to doskonałe miejsce na urlop, o czym wie każdy kto choć raz odwiedził, tę położoną nad Zalewem Solińskim miejscowość. Jest tu wszystko co do dobrego wypoczynku jest niezbędne, a więc piękne krajobrazy, świetna infrastruktura turystyczna, bogata oferta noclegowa [więcej pod odnośnikiem] i gastronomiczna. Choć noclegi w Polańczyku są głównie popularne w sezonie letnim oraz jesiennym, to i zimą można tu doskonale spędzić czas.

W Polańczyku na stoku góry Horb, znajduje się orczykowy wyciąg narciarski o długości zjazdu 320 m i różnicy wzniesień 40 m. Jest to stok łatwy, świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach. Jest on oświetlony, więc można z niego korzystać także po zmroku. Przepustowość wyciągu to 300 osób na godzinę. W pobliżu wyciągu znajdują się punkty gastronomiczne. Wyciąg jest otwarty tylko w okresie ferii zimowych oraz świąt Bożego Narodzenia.

W Polańczyku można także wziąć udział w kuligu. Taką propozycję mają w swojej ofercie niektóre domy wczasowe i pensjonaty. Kulig z pochodniami, na sankach ciągniętych przez piękne koniki, zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, to ogromna frajda i niezapomniane przeżycie.

Zimą warto wybrać się też na punkt widokowy, który znajduje się na jednym z cypli nad Zalewem Solińskim. Dojście do niego, nie powinno nikomu sprawić problemu. Prowadzi do niego ul. Zdrojowa, a sam punkt znajduje się ok. 400 m przed budynkiem WOPR-u, 50 m w prawo od ulicy.

Widok roztaczający się na jezioro i jest naprawdę warty zobaczenia.

Warto też będąc w Polańczyku odwiedzić dawną cerkiew św. Paraskewii, która obecnie służy jako kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem NMP Królowej Polski. Budynek cerkwi pochodzi z roku 1909, przez kościół katolicki, został przejęty po II wojnie światowej, w roku 1948. W kościele znajdziemy oryginalną polichromię figuralną oraz obraz Matki Boskiej Łopieńskiej.

A gdy już zmęczą nas te wszystkie atrakcje, koniecznie trzeba zajrzeć do jednej z licznych restauracji lub karcz i zakosztować w pysznych regionalnych daniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>