19 października 2016

Piękno przyrody i sporty w Wilkasach

Witamy Cię bardzo serdecznie! Skoro trafiliście na tę stronę zapewne szukacie pomysłu na swój wakacyjny lub rekreacyjny wyjazd. Odwiedziliście już nie jedno miejsce na mapie Polski i trudno Was zaskoczyć? A może to Wasz pierwszy wakacyjny urlop? Jeśli tak, musicie go przeżyć jak najlepiej. Zabierzemy Was dziś na wycieczkę do miejsca, w którym można zarówno odpocząć na łonie natury jak i zrzucić zbędne kilogramy na boisku, siłowni, czy szlaku rowerowym. Tym miejscem jest niewielkie miasteczko, a właściwie wieś, licząca około półtora tysiąca mieszkańców w pobliżu znacznie większego miasta, nazywanego często letnią stolicą Polski – Giżycka.

Zacznijmy od początku. Wilkasy położone są w województwie warmińsko-mazurskim, w malowniczej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Ich dobrym sąsiadem jest piękne i duże Jezioro Niegocin, będące rajem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Na miejscu można wypożyczyć odpowiedni sprzęt, taki jak rowery wodne, jachty żaglowe, czy łódki wiosłowe oraz narty wodne. W odpowiednim użytkowaniu chętnie pomogą profesjonalni instruktorzy. Na miejscu znajduje się także kilka portów, z których za niewielką ceną można wypłynąć w rejs.

Poza Jeziorem Niegocin, Wilkasy położone są nad dwoma mniejszymi zbiornikami wodnymi: Jeziorem Dużym Wilkasy i Jeziorem Małym Wilkasy. Jedyna plaża znajduje się nad tym pierwszym. Jest piaszczysta, lecz niestety mała. Jej sporym atutem jest położenie wśród drzew, co wpływa na komfort, ciszę i odpoczynek. Tuż przy samej plaży znajduje się Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS, będący naszym zdaniem najbardziej atrakcyjnym noclegiem w bazie noclegowej Wilkasów. Poza możliwością oglądania wschodów i zachodów słońca ze swojego pokoju ośrodek oferuje, jak sama nazwa mówi możliwość uprawiania sportów. Przygotowano wiele boisk, kortów tenisowych. Funkcjonuje także sauna, basen oraz siłownia. Na jego terenie nie brakuje placów zabaw i punktów gastronomicznych. W swojej ofercie posiada zarówno komfortowe domki letniskowe jak i budynek hotelowy.

Warto także wspomnieć o ofertach pensjonatów i pokoi gościnnych. Wygodne i zadbane apartamenty z doskonałym wyposażeniem, połączone ze znakomitą kuchnią w pełni zadowalają gości (meteor-turystyka – pokoje). W menu tutejszych restauracji królują oczywiście ryby, łowione w miejscowych łowiskach. Wilkasy to świetny kierunek wakacyjnego wyjazdu. Piękna przyroda i atrakcyjna baza noclegowa powodują, że wioska ta staje się poważnym konkurentem dla znacznie większych ośrodków turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>