13 stycznia 2017

Miejsce na mapie, które warto odwiedzić – Lesko

Lesko to niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, położona nad Sanem, u podnóża gór Sanocko-Turczańskich. Jego historia sięga czasów prehistorycznych, o czym świadczą badania wykopalisk sprzed kilku lat. Śmiało można zatem stwierdzić, że chcąc zapoznać się z przeszłością regionu, nie ma ku temu lepszego miejsca. Znajdziemy tu wiele zabytkowych budowli, w tym Zamek Kmitów z roku 1550, w którym obecnie znajduje się hotel. Możemy odwiedzić też cmentarz żydowski czy synagogę z 1725 roku. Nie można przegapić obiektów sakralnych, które pozwolą nam zapoznać się z tradycyjnym zdobnictwem sprzed lat. Wielość oraz jakość budowli z przeszłości stają się jedną z głównych przesłanek do odwiedzenia tego miejsca, choć z pewnością nie jedyną.

Lesko to miasto, gdzie baza noclegowa [dostępna na ] rozwija się z każdym rokiem. Mamy tu okazję do skorzystania z hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, co daje nam pełną swobodę doboru odpowiedniego pokoju. Lesko i jego noclegi to temat, z którym powinniśmy się oswoić na długo przed wyjazdem i który powinien być pierwszym punktem na naszej liście przygotowań. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć komfortowym wypoczynkiem w tym cudownym miejscu. Podczas pobytu czeka na nas wiele atrakcji. W tym również te związane z naturą. To ona bowiem sprawia, że miejscowość jest tak urokliwa. Chcąc się zapoznać z tym elementem, dobrze jest się wybrać na jeden z licznych szlaków turystycznych, te oprócz walorów widokowych zapewnią nam okazję do dotarcia do wcześniej wspomnianych zabytków, zdobywania szczytów górskich czy po prostu zapoznania się z okolicą.

Lesko to miejscowość z tradycją, której możemy skosztować również na talerzu. Gastronomia jest elementem nieodłącznym podczas każdej podróży, a my powinniśmy zatem znaleźć miejsce, które zapewni nam miłą atmosferę i smaczne jedzenie regionalne. Podczas postoju na posiłek możemy podziwiać urokliwe uliczki z oryginalnymi kamieniczkami z XIX wieku lub pochodzącego z tego samego okresu ratusza. Lesko pozwala na spędzenie wyjątkowego czasu, nawet z całą międzypokoleniową rodziną. Sprzyja ku temu oferta rozrywek. To one bowiem w dużej mierze nadają charakter naszej podróży, a dzięki różnorodności nikt nie powinien się nudzić. Narty, snowboard, zabytki, szlaki turystyczne, to tylko część z możliwości, jakie tu dostajemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>