9 maja 2016

Dlaczego Łeba?

Jeżeli marzysz o wyjątkowych wakacjach, dlaczego nie spędzić ich w Łebie? Niesamowity klimat tej uroczej nadmorskiej miejscowości sprawi, że Twój czas będzie wykorzystany maksymalnie. W tym roku w Łebie będzie się wiele działo, będą imprezy, które powtarzają się cyklicznie już od wielu lat. Możesz liczyć na rozrywkę w postaci kabaretów, muzyki – od rockowej, przez bluesa, po disco polo – a także na puszczanie niesamowitych latawców wszelkiego koloru i maści na niebie. Takie imprezy będą się działy przez cały sezon, dlatego warto jest dobrze zastanowić się nad formą noclegu w Łebie. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. W praktyce oznacza to, że możesz skorzystać zarówno z kempingów, jeśli preferujesz nocleg na świeżym powietrzu, bądź w wygodnych pokojach hotelowych, gdzie będziesz miał dostęp do wszystkich udogodnień, możesz także skorzystać z oferty tutejszych mieszkańców i wynająć cały domek lub pokój gościnny, który wyjdzie zapewne taniej, niż hotelowy, a często oferuje też dostęp do kuchni I również oddzielną łazienkę.

Nawet jeśli wybierasz się na urlop w czasie, w którym będzie najwięcej imprez, wciąż nie jest za późno, aby znaleźć przyzwoite miejsce pobytu. Nawet jeśli nie będzie to w samej Łebie, to również jej okolice są bardzo atrakcyjne. Dookoła Łeby znajduje się między innymi przepiękny Słowiński Park Narodowy, a niedaleko niego – niepowtarzalne ruchome wydmy, przypominające trochę pustynię, ale w dużo chłodniejszym klimacie. Na wschodzie od Łeby znajduje się Rezerwat Przyrody Mierzei Sarbskiej wraz z Jeziorem Sarbskim. Rezerwat jest godny podziwu – rozciąga się w przestrzeni między tym jeziorem, a Bałtykiem. Te rejony warto jest odwiedzić podczas urlopu – dojechać można tam między innymi na wypożyczonych rowerach. Atrakcji do zwiedzania nie zabraknie również w samej Łebie – oprócz dwóch sezonowych lunaparków warto zobaczyć pozostałości gotyckiego kościoła świętego Mikołaja z XIV wieku.

Inną ciekawą atrakcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest Labirynt Park Łeba, który należy do największego labiryntu 3D w Polsce. Oczywiście, ciekawostką będzie także Park Dinozaurów, który jest stosunkowo świeżą atrakcją – wybudowaną w 2010 roku. W przypadku zbyt dużych upałów ochłodzić się będzie można nad morzem w jednym z trzech kąpielisk, odpowiednio przygotowanych, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego turysty.

One thought on “Dlaczego Łeba?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>