22 grudnia 2016

Co zobaczyć w Poznaniu?

Stolica województwa wielkopolskiego posiada bardzo bogaty wachlarz atrakcji do zaoferowania. Jednym spodobają się liczne zabytki, innym przypadnie do gustu możliwość spacerowania po parkach, a jeszcze inni upodobają sobie aktywny wypoczynek na przykład w ośrodku maltańskim. To co połączy te wszystkie grupy to baza kwaterunkowa []. W Poznaniu znajduje się wiele miejsc noclegowych, w tym hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, czy pole namiotowe i kempingowe. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej umieścić hasło noclegi Poznań, by poznać całą ofertę. Po dokonanej rezerwacji można spokojnie wybierać się na zwiedzanie.

Zabytków w Poznaniu jest naprawdę wiele, więc tutaj zostaną wymienione tylko niektóre: ratusz, kościół Najświętszego Zbawiciela, Teatr Polski, arkadia, odwach, Teatr Wielki, hotel Bazar, kantor Antoniego Krzyżanowskiego, baszta katarzynek, gmach Urzędu Miasta, biblioteka Raczyńskich, kolegiata farna Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Ostrów Tumski, a także liczne kamienice, forty, zespoły klasztorne i kościoły parafialne. Na stronie miasta można znaleźć specjalnie przygotowaną trasę zwiedzania oraz pobrać audioprzewodnik, z którym zwiedzanie z pewnością będzie owocne.

W Poznaniu można również spędzić sporo czasu na aktywnym wypoczynku. Do dyspozycji odwiedzających są: wypożyczalnia rowerów miejskich, pole golfowe, korty tenisowe, kąpieliska, baseny, termy maltańskie i skate park. Warto wybrać się również do palmiarni, która należy do jednych z największych w Europie. Rośnie w niej ok. 17 tysięcy roślin, które należąc do 700 gatunków z krajów podzwrotnikowych i równikowych. Dla tych, którzy chcą zobaczyć zwierzęta, których normalnie nie mieliby okazji jest zoo. Zajmuje ono obszar aż 117 hektarów, a na jego terenie mieszka wiele zagrożonych wyginięciem gatunków. Bardzo dobry widok na Poznań posiada Zamek Przemysła, w którego skład wchodzi wieża o wysokości ponad 40 metrów. Po zapoznaniu się z ekspozycją zamku można na nią wejść i podziwiać wspaniałe widoki. Na wieczorny spacer zaprasza natomiast stare miasto, które jest pięknie oświetlone. Tam można usiąść przy stoliku jednej z licznych kawiarni lub pubu i wczuć się w klimat miasta. Poznań jest doskonale wyposażony w komunikację miejską, tak więc wieczorny lub nocny powrót do miejsca noclegowego nie będzie stanowił najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>