10 listopada 2016

Cisna – miejsce aktywnego wypoczynku

Cisna to niewielka turystyczna miejscowość położona w sercu Bieszczad. Jeżeli zależy ci na spokojnym wypoczynku na łonie natury, to koniecznie powinieneś odwiedzić to magiczne miejsce. W trakcie wakacji znajdziesz w Bieszczady wiele połączeń autokarowych z największych polskich miast. Poza sezonem turystycznym najwygodniej dojedziesz tu jedynie własnym środkiem transportu. W ostatnich latach baza noclegowa w Bieszczadach bardzo się rozwinęła, powstało wiele nowocześnie urządzonych obiektów. W Cisnej i okolicy najwięcej jest niewielkich pensjonatów oraz kwater prywatnych, część z nich oferuje oprócz noclegu również całodzienne wyżywienie. Osoby, które mają mniejsze wymagania dotyczące komfortu wypoczynku, mogą skorzystać z oferty schronisk górskich, schronisk młodzieżowych, pól namiotowych oraz campingowych.

Bieszczady to wręcz wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. W okolicy Cisnej wytyczono wiele szlaków po bieszczadzkich szczytach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Cisna#Piesze_szlaki_turystyczne). Są one bardzo zróżnicowane pod względem długości i trudności, także każdy znajdzie dla siebie wymarzoną trasę. Najpiękniejsze widoki roztaczają się z bieszczadzkich połonin. Najbliższy szlak pieszy prowadzący na połoninę zaczyna się w miejscowości Kalnica, która od Cisnej oddalona jest o kilka kilometrów. Jadąc w stronę Wetliny, tuż za Kalnicą należy skręcić w lewo w niewielką dróżkę. Dalej jadąc za znakami, po kilkuset metrach dojeżdża się do dużego parkingu, przy którym zlokalizowane jest pole namiotowe. Stąd też wychodzi szlak na Smerek. Jest to doskonałe miejsce, aby zostawić samochód i udać się na całodzienną wyprawę przez Smerek na Połoninę Wetlińską – pod Chatkę Puchatka, najwyżej położone schronisko w Bieszczadach.

Ciekawą atrakcją może być również przejażdżka ciuchcią wąskotorową. W sezonie letnim pociąg kursuje każdego dnia. Wszelkie informacje na temat cennika przejazdów oraz godzin kursowania ciuchci można uzyskać na stronie internetowej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

W szczycie sezonu turystycznego, czyli w lipcu i sierpniu bywa w Bieszczadach tłoczno i większość kwater jest zajęta. Jeżeli planujesz wakacyjny wypoczynek w górach, to już na wiosnę powinieneś pomyśleć o rezerwacji noclegu (). Dla spóźnialskich funkcjonują na portalach społecznościowych specjalne grupy noclegowe, gdzie można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, w których w ostatniej chwili zostały odwołane rezerwacje. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać zapytanie o “noclegi Cisna”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>