13 czerwca 2016

Aktywny wypoczynek w okolicach Rytra

Niewielka miejscowość turystyczna leżąca na Sądecczyźnie, Rytro jest szczególnie atrakcyjne dla turystów, których przyciąga okoliczna infrastruktura sportowa. To miasteczko jest doskonałym miejscem na pobyt wakacyjny dla tych, którzy szukają możliwości aktywnego wypoczynku w pięknej, górskiej okolicy. Tutejsza baza noclegowa pozwoli na pobyt sportowców nawet w szczycie sezonu wakacyjnego (noclegi z Meteorem tu).

Przede wszystkim wczasowiczów zachęca siatka dobrze oznakowanych szlaków, oplatających pasma górskie. Każdy miłośnik turystyki wysokogórskiej, zarówno początkujący, jak i zaawansowany, znajdzie dla siebie w okolicy odpowiednie trasy do pokonania. Warto na rozgrzewkę przejść łagodniejsze szlaki, a na koniec pobytu zostawić sobie te trudniejsze i dłuższe. Przed wyjściem w góry należy ubrać wygodne obuwie, ciepłe ubranie, które ochroni wędrowca przed niespodziewaną zmianą pogody, oraz zabrać ze sobą prowiant i coś do picia.

Dla tych, którzy chcą zrelaksować się po dniu intensywnego spacerowania, znakomitym pomysłem na aktywne spędzenie czasu będzie wizyta na jednym z okolicznych basenów hotelowych. Ci ludzie, którzy wieczorem mają w sobie jeszcze dużo energii mogą przepłynąć kilka długości. Natomiast osoby zmęczone intensywnymi wędrówkami chętnie wspomogą się łagodnymi ćwiczeniami w wodzie, które rozluźnią zmęczone mięśnie i pomogą w zapobieganiu zakwasom.

Zainteresowani mogą także wypożyczyć sprzęt i zagrać na korcie tenisowym w okolicy, lub wybrać się na boisko futbolowe. Bardziej ambitni sportowcy skorzystają także z siłowni i saun, które spotyka się w lokalnych pensjonatach i hotelach. Tak dorośli, jak i dzieci, chętnie wybiorą się do okolicznego parku linowego, aby pokonać tory przeszkód o zróżnicowanych stopniach trudności i nauczyć się podstaw alpinistyki.

Część pobliskich tras spacerowych nadaje się także dla rowerzystów i zwolenników Nordic Walkingu, którzy chętnie skorzystają z pobliskich wypożyczalni i wypróbują nieco odmienne metody zwiedzania okolicy.

W tej uroczej miejscowości przybysze znajdą zarówno hotele, jak i drobne pensjonaty, tak że wszyscy będą w stanie zarezerwować dla siebie odpowiednie noclegi. Rytro przyciąga turystów licznymi możliwościami aktywnego spędzenia wakacji, uprawiania sportów i wypraw po górach. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze, tutaj każdy poprawi wydolność swojego organizmu.

One thought on “Aktywny wypoczynek w okolicach Rytra”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>