Baza noclegowa w miejscowości Czorsztyn cieszy się olbrzymią popularnością zwłaszcza wśród miłośników aktywności ruchowej, którzy tu przyjeżdżają tu zewsząd nie tylko w zimą, kiedy przyjemnie jeździ się tu na nartach. Warto wiedzieć, iż baza noclegowa w Czorsztynie cieszy się popularnością także i w lecie, turyści lubią czerpać przyjemność z Jeziora Czorsztyńskiego. Można tutaj korzystać pełną piersią z obfitej bazy noclegowej (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,czorsztyn,0.html) jak też i gastronomicznej. Miejscowość jest położona na pograniczu pienińskiego Parku Narodowego co daje olbrzymie pole do popisu wszystkim tym, którzy lubią chodzić po górach. Bardzo wiele osób przybywa w te rejony nawet kilka razy w roku po to aby spacerować po szlakach. Jest tu wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych, które czekają na odważnych wędrowców.

Warto obejrzeć tutaj jaskinię, która znajduje się na Słowacji i żyje w niej kilka gatunków nietoperzy. Jest to niezwykle atrakcyjna zabawa dla wszystkich tych, którzy potrzebują dużej dawki adrenaliny. Osoby lubiące tego rodzaju rozrywkę będą mogły także zwiedzić dobrzyńską jaskinię w której również żyją nietoperze. Kiedy przybędziemy tutaj w odwiedziny z całą pewnością ogarnie nas dreszczyk emocji. W tej miejscowości znajduje się bardzo znana stacja narciarska. Przybywa tutaj wielu miłośników śnieżnej zabawy, którzy powracają wiernie również latem. Z tego powodu, iż miejscowość jest zasobna w liczne atrakcje turystyczne. Jedną z największych tego typu atrakcji jest możliwość zwiedzania zamku, który pochodzi z okresu gotyku. Są to ruiny z XV wieku. Pikanterii dodaje fakt, iż niezwykle często bywał tu Zawisza Czarny. Osoby, które przybywają do Czorsztyna na wakacje mogą pojeździć rowerem jak również popływać po jeziorze gondolą, czy też udać się na spływ Dunajcem. Trudno wyobrazić sobie równie atrakcyjne oraz różnorodne miejsce do wypoczynku. Można tutaj czerpać radość z wczasów w basenach termalnych, w których temperatura wynosi aż do 38 stopni. Warto wiedzieć, że tego typu woda przynosi wymierne korzyści dla układu nerwowego, oddechowego, jak też pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu. Niezwykle często można spotkać tu osoby, które cenią sobie swoje zdrowie. Ochoczo przyjeżdżają do pobliskiej Białki Tatrzańskiej, gdzie można czerpać przyjemność oraz zdrowie z pobytu w tym miejscu. Każdy kto zarezerwuje noclegi w Czorsztynie niezależnie od tego czy przyjedzie tutaj zimą, wiosna czy też latem, będzie zadowolony z takiej wyprawy, ponieważ jest tutaj wspaniałe powietrze, którego ukoronowaniem są przepiękne krajobrazy.

Wybierając się na wakacje z dziećmi musimy przygotować się, że dla nich wylegiwanie się na słońcu i kąpiele w ciepłych wodach Bałtyku nie są wystarczające na spędzenie całego urlopu. Dzieci potrzebują aktywnego spędzenia czasu, rozrywki, a więc wybierając kierunek letniego wypoczynku musimy zapewnić sobie znalezienie komfortowego zakwaterowania, pozwalającego na dłuższy pobyt.

Jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości jest Pobierowo. Mały kurort znajdujący się w województwie zachodnio-pomorskim, liczący zaledwie 1000 mieszkańców, z pewnością wyczerpuje znamiona odpowiedniego dla dzieci miejsca. Długa linia brzegowa, czysta, piaszczysta plaża, ogrom flory otaczający miejscowość z każdej strony, niedaleka odległość do innych ciekawych miejsc, daje multum możliwości aktywnego spędzania czasu. Każdego roku oprócz standardowych możliwości pobierania nauki pływania na windsurfingu, kitesurfingu czy nowym ostatnio SUPie, w Pobierowie odbywają się także imprezy plenerowe, festyny i inne wydarzenia, w których śmiało możemy brać udział z dziećmi. Organizatorzy stawiają głównie na rozwój fizyczny i tak proponują nam imprezę na plaży pod nazwą „Akademia Słońca”. Jej głównym elementem jest możliwość gry w siatkówkę plażową, ale to nie wszystko, można także po wspinać się na ściance, jeździć na mechanicznym byku lub skorzystać z ogromnej zjeżdżalni. Tego typu rozrywka przypadnie do gustu wszystkim, niezależnie od wieku. W bliskiej odległości jest również „Park Wieloryba”, plac zabaw przeznaczony dla dzieci, mający w ofercie pirackie klimaty, włącznie z poszukiwaniem skarbu, z którym wrócimy do domu.

Ważnym podkreślenia jest fakt, że mimo tętniącej życiem plaży, w Pobierowie można znaleźć także chwile wytchnienia, spacerując leśnymi ścieżkami czy jeżdżąc na rowerze, a domki usytuowane wśród bujnej roślinności dodatkowo wzmacniają efekt spokojnej okolicy, pozwalając cieszyć się pełnią ciszy w ciepłe letnie noce. Wybierając te rejony północnej Polski na cel swoich wakacyjnych podróży z całą pewnością nie będziemy zawiedzeni, wrócimy wypoczęci, zrelaksowani, ale też wybawieni i gotowi do kolejnych miesięcy pracy, które z takimi letnimi przeżyciami, staną się już dla nas tylko przerwą między jednym a drugim urlopowym czasem. Zaopatrzeni w te informacje śmiało decydujmy się właśnie na taką spokojną, niewielką miejscowość, pamiętajmy tylko o wcześniejszym wybraniu miejsca noclegu. Znalezienie wygodnego miejsca na noclegi w Pobierowie nie stanowi żadnego problemu, ponieważ spośród wielu ofert każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Pierwsze wzmianki o Sarbinowie pochodzą już z 1309 roku. Jest to niewielka wieś na północy Polski, położona bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Należy ona do województwa zachodniopomorskiego, do gminy Mielno. Staje się ona coraz bardziej popularna wśród turystów, dlatego też powstała tu także doskonale przygotowana baza noclegowa. Przytulne noclegi w Sarbinowie znajdziemy w  wielu pensjonatach, hotelach czy pokojach gościnnych. Sarbinowo mimo wszystko pozostaje jednak wciąż miejscowością bardzo cichą i spokojną, dlatego powinien tutaj przyjechać każdy, kto marzy o urlopie nad morzem, ale także o spokoju i relaksie. 

Wioska przez wiele lat pozostawała w bezpośrednim sąsiedztwie z Bałtykiem – dosłownie w odległości 1,5 km od morza. Niestety w pewnym momencie zagroziło to miejscowości. W XIX wieku niewiele brakowało, żeby została pochłonięta przez morze. Z tego powodu wybudowano tutaj kamienno-betonowy mur, który miał uchronić wieś przed dalszą erozją. Mur powstał w 1910 roku i od tamtej pory spełnia swoją funkcję. Ma on długość 1 km. W 2013 roku stał się on również fundamentem, na którym stworzono promenadę nadmorską. W tej chwili jest to ulubione miejsce mieszkańców oraz przyjezdnych. Można się tam przejść na spacer, podziwiać morze, oglądać wschody i zachody słońca oraz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, ponieważ przy deptaku działają liczne bary, kawiarnie, smażalnie ryb oraz ogródki piwne. Znajdziemy tutaj także obiekty noclegowe.

Jeśli chodzi o zabytki, w Sarbinowie znajduje się między innymi wzniesiony w 1856 roku kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Posiada on wysoką wieżę, zbudowaną na planie ośmiokąta oraz ostrołukowe okna, w których są witraże. Kościół może się pochwalić również tym, że w jego wnętrzu, na ścianach została namalowana Droga Krzyżowa przez wybitnego malarza ikon – Jerzego Nowosielskiego. Kolejna ciekawostka dotycząca tej parafii to zabytkowe monumentalne organy pochodzące z XIX wieku. Są one używane do dziś – głównie w trakcie koncertów, które odbywają się tutaj latem, w ramach Festiwalu Organowego organizowanego przez Filharmonię Koszalińską. Warto również zobaczyć tutejszą zabytkową chałupę rybacką z 1804 roku. Jest ona przykładem typowej chałupy wąskofrontowej, zbudowanej z drewna dębowego oraz z dachem pokrytym trzciną.

Pobyt w Sarbinowie to nie tylko plażowanie i kąpiele morskie. Okazuje się, że w miejscowości można znaleźć wiele ciekawych miejsc, które są warte naszej uwagi. Nawet, gdy pogoda podczas pobytu nie będzie sprzyjała opalaniu się na plaży, to doskonałą alternatywną okaże się zwiedzanie zabytków i spacery nadmorską promenadą.

18 czerwca 2016

Adrszpaskie Skalne Miasto

Spędzając urlop i wynajmując nocleg w Radkowie warto zarezerwować jeden dzień, aby zobaczyć czeską część Gór Stołowych – Adrszpaskie Skalne Miasto. Aby tam dotrzeć, należy jechać Szosą Stu Zakrętów w kierunku Kudowy, następnie po przekroczeniu przejścia granicznego  Kudowa Słone – Nachod, kierujemy się do miasta Teplice nad Metują. Skalne Miasto leży pomiędzy Teplicami a wsią Adrszpach.

Bliskość Radkowa i Skalnego Miasta
Do Skalnego Miasta można dostać się prywatnym samochodem lub udać się zorganizowaną wycieczką. Biura podróży w Radkowie i Kudowie oferują wycieczki do Adrszpaskiego Skalnego Miasta z przewodnikiem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość posłuchania ciekawych opowieści przewodnika, nie tylko o samym Skalnym Mieście, ale również o Czechach, ich historii oraz okolicznych miastach i wsiach, a także ich mieszkańcach (można poczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adr%C5%A1pa%C5%A1skoteplick%C3%A9_sk%C3%A1ly). Docierając na miejsce, zatrzymujemy się na ogromnym parkingu, wokół którego zorganizowana jest baza noclegowa oraz liczne punkty gastronomiczne. Przed naszymi oczami ukazują się ogromne skały, które za chwilę będziemy oglądać z bardzo bliska. Adrszpaskie skały tworzą wspaniałe i potężne bloki piaskowców, które powstały w wyniku wietrzenia, a ukształtowane zostały przez wiatr i wodę. Skalne Miasto można zwiedzać wybierając jedną z dwóch tras, dłuższą lub krótszą. Pierwsza z nich ma długość 4 kilometrów, druga liczy ok. 1,5 kilometra. Po drodze podziwiać można piękne rzeźby skalne. Skały, podobnie jak po polskiej stronie, tworzą niepowtarzalne rzeźby, które posiadają swoje nazwy opisujące ich kształt, np. Dzban, Ząb. Znajdują się tam różne trasy wspinaczkowe. Atrakcją tego miejsca są również dwa jeziorka – po mniejszym można przepłynąć łodziami, wokół drugiego, większego jeziora prowadzi szlak, na drodze którego znajdują się liczne punkty widokowe. Ciekawym miejscem, o którym nie wolno zapomnieć jest wodospad. Teren Skalnego Miasta stanowi rezerwat przyrody, gdzie – poza walorami geologicznymi, podziwiać można wiele gatunków fauny i flory.
Powrót z Adrszpaskiego Skalnego Miasta odbywa się tą samą trasą. Po polskiej stronie przejeżdżamy przez Szosę Stu Zakrętów. Jest ona częścią drogi wojewódzkiej 387. Prowadzi przez szczytowe partie Gór Stołowych, obok Szczelińca Wielkiego. Charakteryzuje się licznymi zakrętami, a z okien pojazdu podziwiać można niesamowite górskie widoki. Po ok. godzinnej podróży znajdujemy się z powrotem w Radkowie. Jeżeli została nam chwila czasu, przed udaniem się do bazy noclegowej, warto przespacerować się po miasteczku, gdzie znajduje się między innymi zabytkowy, renesansowy ratusz.

Niewielka miejscowość turystyczna leżąca na Sądecczyźnie, Rytro jest szczególnie atrakcyjne dla turystów, których przyciąga okoliczna infrastruktura sportowa. To miasteczko jest doskonałym miejscem na pobyt wakacyjny dla tych, którzy szukają możliwości aktywnego wypoczynku w pięknej, górskiej okolicy. Tutejsza baza noclegowa pozwoli na pobyt sportowców nawet w szczycie sezonu wakacyjnego (noclegi z Meteorem tu).

Przede wszystkim wczasowiczów zachęca siatka dobrze oznakowanych szlaków, oplatających pasma górskie. Każdy miłośnik turystyki wysokogórskiej, zarówno początkujący, jak i zaawansowany, znajdzie dla siebie w okolicy odpowiednie trasy do pokonania. Warto na rozgrzewkę przejść łagodniejsze szlaki, a na koniec pobytu zostawić sobie te trudniejsze i dłuższe. Przed wyjściem w góry należy ubrać wygodne obuwie, ciepłe ubranie, które ochroni wędrowca przed niespodziewaną zmianą pogody, oraz zabrać ze sobą prowiant i coś do picia.

Dla tych, którzy chcą zrelaksować się po dniu intensywnego spacerowania, znakomitym pomysłem na aktywne spędzenie czasu będzie wizyta na jednym z okolicznych basenów hotelowych. Ci ludzie, którzy wieczorem mają w sobie jeszcze dużo energii mogą przepłynąć kilka długości. Natomiast osoby zmęczone intensywnymi wędrówkami chętnie wspomogą się łagodnymi ćwiczeniami w wodzie, które rozluźnią zmęczone mięśnie i pomogą w zapobieganiu zakwasom.

Zainteresowani mogą także wypożyczyć sprzęt i zagrać na korcie tenisowym w okolicy, lub wybrać się na boisko futbolowe. Bardziej ambitni sportowcy skorzystają także z siłowni i saun, które spotyka się w lokalnych pensjonatach i hotelach. Tak dorośli, jak i dzieci, chętnie wybiorą się do okolicznego parku linowego, aby pokonać tory przeszkód o zróżnicowanych stopniach trudności i nauczyć się podstaw alpinistyki.

Część pobliskich tras spacerowych nadaje się także dla rowerzystów i zwolenników Nordic Walkingu, którzy chętnie skorzystają z pobliskich wypożyczalni i wypróbują nieco odmienne metody zwiedzania okolicy.

W tej uroczej miejscowości przybysze znajdą zarówno hotele, jak i drobne pensjonaty, tak że wszyscy będą w stanie zarezerwować dla siebie odpowiednie noclegi. Rytro przyciąga turystów licznymi możliwościami aktywnego spędzenia wakacji, uprawiania sportów i wypraw po górach. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze, tutaj każdy poprawi wydolność swojego organizmu.

Ustronie Morskie to wieś położona nad Zatoką Pomorską, między Kołobrzegiem a Koszalinem. Urocza miejscowość posiada letnie kąpielisko morskie, a także przystań. Ta jedna z popularnych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża oferuje szeroką bazę noclegową. Liczne hotele, pensjonaty, kempingi, prywatne kwatery są do dyspozycji wczasowiczów. Szczególnie atrakcyjne noclegi Ustronie Morskie oferuje dla osób przyjeżdżających tutaj w celu poprawy zdrowia i rehabilitacji. Sanatoria są dostępne przez cały rok.

Kąpielisko Ustronie Morskie zostało wielokrotnie nagrodzone Błękitną Flagą, co oznacza, że spełnia ono założenia planu promocji ochrony środowiska. Piękna położona pod klifem plaża jest strzeżona przez ratowników WOPR. Na wybrzeżu znajduje się także przystań rybacka. Kutry każdego dnia wypływają na wody Bałtyku, wieczorem są wciągane za pomocą wyciągu linowego na plażę. Jeśli mamy ochotę na świeżą smażoną lub wędzoną rybkę, z pewnością będziemy mogli skosztować ją w pobliskich punktach gastronomicznych.

Spędzając wakacje w Ustroniu Morskim z pewnością niejednokrotnie będziemy spacerować po molo i podziwiać piękne widoki. Niewątpliwie warto odwiedzić także Centrum Sportowo-Rekreacyjne, gdzie czeka na nas aquapark, korty tenisowe, boiska sportowe oraz siłownia. Atrakcji dla osób aktywnych jest tutaj naprawdę sporo. Ciekawym miejscem jest także Skansen Chleba. W Polsce można znaleźć niewiele takich obiektów. Zapoznamy się tutaj z różnymi sprzętami służącymi do wypieku, ale co najważniejsze, spróbujemy chleb w naprawdę różnych odmianach. Liczne szlaki rowerowe i turystyczne zapewnią nam zajęcie na wiele dni. Jeden z nich prowadzi do najstarszych dębów w Polsce – 800-letni Bolesław oraz 640-letni Warcisław. W okolicy czeka na nas na przykład latarnia morska w Gąskach. Możemy udać się także na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie warto zobaczyć między innymi Oceanarium, Skansen Morski oraz Twierdzę Kołobrzeg.

Atrakcyjność Unieścia, polega głównie na jego położeniu. Wioska ta leży powiem od północy graniczy z wodami Bałtyku, od południa zaś z jeziorem Jamno. Dzięki temu pobyt noclegowy tutaj to częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków (meteor-turystyka.pl/noclegi,uniescie,0.html). Unieście oferuje wszystko to, co podczas nadmorskich urlopów jest najważniejsze. A więc przede wszystkim piękne, szerokie plaże, ze złocistym piaskiem, wyznaczone kąpielisko morskie, sosnowe, czyste lasy i urokliwe wydmy.

Ale miejscem, które jest niemal kultowe w Unieściu, i które musi odwiedzić każdy przybywający tu gość, jest przystań rybacka.

Przystań w Unieściu została ustanowiona w roku 1994. W jej skład wchodzi dalba wyciągowa oraz wyznaczony do bazowania łodzi pas plaży o szerokości 100 m. Nadzór nad przystanią sprawuje Urząd Morski w Słupsku. Kutry rybackie z Unieście mają na swej burcie oznaczenie UNI. To tyle jeśli chodzi z techniczne dane. Ale dużo ważniejszy jest wymiar estetyczny tego miejsca. To tu o świcie słońca, można podziwiać rybaków, którzy na swych kutrach wyruszają w morze na połów. To tu, można oczekiwać ich powrotu, wypatrując na horyzoncie sylwetek kutrów. To wreszcie tu można przypatrywać się pracy rybaków przy rozładunku ryb, pracy przy sieciach, niejako towarzyszyć rybakom w ich trudnej ale na swój sposób pięknej pracy.

Dodatkową atrakcję, jest możliwość zakupu, naprawdę świeżej ryby – prostu z kutra. Na życzenie, rybacy oporządzają rybę na oczach kupującego. Jeśli natomiast ktoś woli kupić rybę już uwędzoną, to właśnie na przystani, będzie miał okazję zasmakować w najlepszych wędzonych rybach, na całym polskim wybrzeżu.

A jeśli już będziemy na przystani, to warto też przespacerować się jedynym w całej gminie mole spacerowym, które znajduje się w jej pobliżu. Warto też wiedzieć, że do mola przybijają statki wycieczkowe, więc jeśli ktoś ma ochotę na morską przygodę, to jest to najlepsze miejsce by jej zakosztować.

Lato i nadmorska plaża to połączenie idealnie sprzyjające wypoczynkowi. Tak uważają osoby, które rok w rok przyjeżdżają do Darłowa. Nie tylko plaże zachęcają do odwiedzania tego miasta, miejsc wartych odwiedzenia, różnych atrakcji jest tu sporo. Jednak gdyby nie one, Darłowo nie byłoby tak popularną miejscowością wypoczynkową.
Można mówić właściwie nie o jednej, ale o dwóch plażach, ponieważ wybrzeże podzielone jest przez rzekę Wieprzę. Każda z tych części ma swoją specyfikę. W zależności od tego, czego się szuka, trzeba kierować się na plażę wschodnią albo zachodnią. Plaża zachodnia to miejsce idealne dla aktywnego wypoczynku. Jest tutaj wypożyczalnia sprzętu wodnego i można popróbować swoich sił w sportach wodnych. Bogata baza noclegowa tego miasta kusi wielu przybyszów właśnie tym, że będzie można pojeździć na nartach wodnych czy na skuterze. Jeśli z takim zamiarem przybywa się do Darłowa, to plaża zachodnia zaprasza. Na niej także wiele wodnych atrakcji i idealne warunki do morskich kąpieli. Jest duża i w żaden sposób nieodgrodzona od morza. Wschodnią część w pewnych miejscach oddzielają od morza kamienie. Na niej można sobie pograć w piłkę siatkową. Są także doskonałe warunki do opalania się. Do nadmorskich miejscowości przybywa się zazwyczaj na dłuższy czas. Jeśli skorzystało się z bogatej oferty noclegów w Darłowie, a wyszukać łatwo noclegi na meteorze link, to najlepiej odwiedzić obie plaże. Później korzystać już z tej, która zaoferuje najwięcej z tego, czego się chce. Dla spokojnych zabaw z dziećmi, dla wylegiwania się na plaży można od razu kierować się na część wschodnią. Kto chce popróbować, jak sobie poradzi w sportach wodnych może ruszać na część zachodnią. Wypoczynek na plaży to nie tylko kąpiele, opalanie się i sporty wodne. To także długie spacery pozwalające wyciszyć się wewnętrznie i dać swojemu organizmowi większą ilość jodu. Na turystów z racji przylegania miasta do morza czekają i inne atrakcje np. wycieczki statkami.
Darłowo jest miastem idealnym dla wypoczynku i to dla osób mających różne preferencje co do niego. Bogata baza noclegowa w Darłowie pozwala znaleźć także idealne miejsce na pobyt. Miasto warte jest zobaczenia, warte poznania są różne atrakcje. Jednak dla osób spragnionych morza, słońca i piasku najpierwszym kierunkiem zapewne będzie plaża.

9 maja 2016

Dlaczego Łeba?

Jeżeli marzysz o wyjątkowych wakacjach, dlaczego nie spędzić ich w Łebie? Niesamowity klimat tej uroczej nadmorskiej miejscowości sprawi, że Twój czas będzie wykorzystany maksymalnie. W tym roku w Łebie będzie się wiele działo, będą imprezy, które powtarzają się cyklicznie już od wielu lat. Możesz liczyć na rozrywkę w postaci kabaretów, muzyki – od rockowej, przez bluesa, po disco polo – a także na puszczanie niesamowitych latawców wszelkiego koloru i maści na niebie. Takie imprezy będą się działy przez cały sezon, dlatego warto jest dobrze zastanowić się nad formą noclegu w Łebie. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. W praktyce oznacza to, że możesz skorzystać zarówno z kempingów, jeśli preferujesz nocleg na świeżym powietrzu, bądź w wygodnych pokojach hotelowych, gdzie będziesz miał dostęp do wszystkich udogodnień, możesz także skorzystać z oferty tutejszych mieszkańców i wynająć cały domek lub pokój gościnny, który wyjdzie zapewne taniej, niż hotelowy, a często oferuje też dostęp do kuchni I również oddzielną łazienkę.

Nawet jeśli wybierasz się na urlop w czasie, w którym będzie najwięcej imprez, wciąż nie jest za późno, aby znaleźć przyzwoite miejsce pobytu. Nawet jeśli nie będzie to w samej Łebie, to również jej okolice są bardzo atrakcyjne. Dookoła Łeby znajduje się między innymi przepiękny Słowiński Park Narodowy, a niedaleko niego – niepowtarzalne ruchome wydmy, przypominające trochę pustynię, ale w dużo chłodniejszym klimacie. Na wschodzie od Łeby znajduje się Rezerwat Przyrody Mierzei Sarbskiej wraz z Jeziorem Sarbskim. Rezerwat jest godny podziwu – rozciąga się w przestrzeni między tym jeziorem, a Bałtykiem. Te rejony warto jest odwiedzić podczas urlopu – dojechać można tam między innymi na wypożyczonych rowerach. Atrakcji do zwiedzania nie zabraknie również w samej Łebie – oprócz dwóch sezonowych lunaparków warto zobaczyć pozostałości gotyckiego kościoła świętego Mikołaja z XIV wieku.

Inną ciekawą atrakcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest Labirynt Park Łeba, który należy do największego labiryntu 3D w Polsce. Oczywiście, ciekawostką będzie także Park Dinozaurów, który jest stosunkowo świeżą atrakcją – wybudowaną w 2010 roku. W przypadku zbyt dużych upałów ochłodzić się będzie można nad morzem w jednym z trzech kąpielisk, odpowiednio przygotowanych, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego turysty.

Mrągowo jest miastem cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Ze względu na swoje położenie, dostęp do wody, czyste, schludne uliczki oraz wielość zabytków sprawiają, iż z roku na rok przybywa tutaj wczasowiczów. Miejscowość ta przede wszystkim działa jak magnes na sportowców i ludzi ceniących aktywny wypoczynek. Tutaj głównych punktem zainteresowań podczas lata jest Jezioro Czos, gdzie uprawiać można przeróżne sporty wodne. Podczas zimy najbardziej popularną formą spędzenia wolnego czasu są zjazdy w ośrodku narciarskim na Górze Czterech Wiatrów.

Dobra oferta miejsc pobytowych w tym mieście pozwala na przyjęcie dużej liczby przez cały rok. Liczne budynki w postaci hoteli, pensjonatów, moteli, willi, apartamentów, domków konkurują ze sobą wabiąc korzystniejszymi cenami. Można spędzić urlop w bardzo drogim hotelu lub zmniejszyć koszty wynajmując domek lub pokój w pensjonacie, gdzie miła i przyjazna atmosfera oraz ciepło domu sprawią, iż pobyt stanie się jednym z najlepszych w życiu. Dodatkowo na terenie miasta nie ma czasu na rutynę i błogi odpoczynek. Podczas lata, kiedy to temperatury sięgają niemal 40 °C wiadome jest, że przez cały dzień kiedy świeci słońce turyści korzystać będą z tego, aby pogłębić swoją opaleniznę, kąpać się w jeziorze, pływać na nim, i po prostu odpoczywać. Jednak, aby nie zmarnować całego dnia na leżeniu plackiem, Mrągowo przygotowało zajęcia podczas których również można się opalać, tylko z lepszym skutkiem. Mianowicie znajdująca się przy jeziorze wypożyczania sprzętów wodnych takich jak rowerki , motorówki, żaglówki, czy deski dadzą każdemu moc wrażeń, dostarczą niesamowitej energii, a skóra zostanie z pewnością muśnięta słońcem. Oprócz sportów na wodzie na terenie obiektu powstały liczne boiska do grania w piłkę plażową, palce zabaw dla dzieci, i wiele knajp i restauracji gdzie schłodzić można się zimnym napojem , włoskim lub amerykańskim lodem lub zapełnić żołądek szybkim jedzeniem.